Dzisiaj jest: 19 stycznia 2021

Wyróżnienie dla naszej biblioteki w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

Drodzy Czytelnicy!
Dziś mamy radosną wiadomość- nasza Gminna Biblioteka Publiczna została WYRÓŻNIONA razem z 99 innymi bibliotekami spośród 1033 biorących udział w akcji NOC BIBLIOTEK.
Niedługo przyjadą do nas nagrody- książki, którymi z radością podzielimy się z Czytelnikami
Stało się tak dzięki determinacji i kreatywności BiSzkoPTu- biblioteczno-szkolnego koła teatralnego, z którym przeprowadziłam kilkugodzinne warsztaty- u nas i w gościnnym Ośrodku Kultury- zajmowaliśmy się ekologią, wartością czytania, zasobami naszej biblioteki (tego dotyczyły nagrane filmiki ), ale przede wszystkim rozwojem i integracją. Działo się- był klimat i atmosfera radości tworzenia! Duże znaczenie ma tu kurs Teatr Edukacja realizowany od kilku miesięcy przez bibliotekarkę w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Dzięki rozwojowi swoich kompetencji mogła ona przeprowadzić zajęcia świadomie
Na fb Noc Bibliotek czytamy:
„Poznajcie 100 bibliotek, które zorganizowały w tym roku – pełnym wyzwań i ograniczeń – wyróżniające się ✨ Noce Bibliotek 2020 ✨ pod hasłem „Klimat na czytanie” – plenerowe, stacjonarne, online i mieszane: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/relacje i otrzymają pakiety książek w konkursie Nocy Bibliotek i Platona.
Wybór był szczególnie trudny, gdyż w tym roku nagrody za aktywność i kreatywność powinny otrzymać wszystkie biblioteki , które mimo trudności podjęły się organizacji akcji w obowiązującym reżimie sanitarnym i pokazały, jak wspólnie tworzyć wyjątkowy „klimat na czytanie”.
Oto lista nagrodzonych! Gratulujemy i dziękujemy, że jesteście z nami!”

https://nocbibliotek.ceo.org.pl/100-bibliotek…/

Jeśli ktoś chce nas poszukać to mała podpowiedź- nr 62!
Bardzo DZIĘKUJEMY ZA TO FANTASTYCZNE WYRÓŻNIENIE! Dziękujemy też Biszkopcikom i ich Rodzicom za zaangażowanie. Pamiętajcie Drodzy Czytelnicy- w naszej bibliotece zawsze macie przyjazną przestrzeń