Dzisiaj jest: 10 lipca 2020

Wielka Liga Czytelników w Przedszkolu- sprawozdanie

W przedsięwzięciu brały udział przede wszystkim dzieci z Przedszkola należącego do Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach. Przedszkolaki zdobyły ponad 50% sprawności czytelniczych Wielkiej Ligi Czytelników
Wyniki są następujące:
Liczba uczestników: 25
Liczba uczestników kwalifikacji: 14
Suma sprawności: 140
liga logo.
Gratulujemy najserdeczniej Przedszkolakom, Rodzicom i Nauczycielom.
Biblioteka wykonała zadanie obowiązkowe: Promocja baśni i legend on-line. Młodzi aktorzy teatru BiSzkoPT( Biblioteczno-Szkolny Powszechny Teatr- założony w bibliotece w październiku 2019 r.) z wielkim zaangażowaniem czytali przez 2 tygodnie nagrywane w domu bajki. Biblioteka prezentowała nagrania na Facebooku (Gminna Biblioteka Publiczna, Dziemiany), a rodzice mogli dzieciom puścić je o dowolnej porze. Działanie zostało nazwane: #BBB- Biblioteczni Biszkoptowi Bajkoczytacze.
W RAMACH ZADAŃ DODATKOWYCH odbywały się spotkania z bajką w przedszkolu i w bibliotece. Bibliotekarka odwiedziła grupy, z których dzieci brały udział w akcji i przeczytałam im wybraną bajkę z listy lektur Wielkiej Ligi. Następnie dzieci w sposób kreatywny pokazywały zrozumienie bajki- w jednej grupie była to drama- ą Pamiątką spotkanie bohaterów z bajki „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej, w drugiej były to zgadywanki, a w trzeciej „gotowanie tajemnego baśniowego eliksiru” z elementami kynoterapii.
Przeprowadzano także imprezę czytelniczą – Konkurs literacko-plastyczny „List do Wiosenki”. Skierowany był do dzieci z Gminy Dziemiany i odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:a) przedszkole b) szkoła podstawowa, kategoria I (klasy 0-1) c) szkoła podstawowa, kategoria II (kl.2-3).Informacja o konkursie pojawiła się także w Kwarantanniku sobotnim 4 (2-4 maja). Laureatami konkursu zostali: Patryk Repiński i Natalia Modrzejewska- także uczestnicy Wielkiej Ligi
Główne zadanie polegało na wspólnym (rodzice i dzieci) czytaniu 10 wybranych z listy książek i uzupełnianiu Pamiętnika Młodego Czytelnika. Dzieci bardzo pomysłowo zilustrowały treść poznanych książek. Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków i ich Rodziców, wdzięczni Nauczycielom za wsparcie oraz Organizatorom, z którymi był bardzo dobry kontakt☺. Nawet znaleźliśmy się w Kwarantanniku To była wspaniała przygoda, a Pamiętniki będą dla dzieci fantastyczną pamiątką.
Niedługo ogłosimy listę Młodych Czytelników i zaprosimy po odbiór Pamiętników i dyplomów. Jeszcze raz G R A T U L J E M Y !!!

pam2

pamietniki 2wspólne czytanie