Dzisiaj jest: 23 lutego 2020

Spotkania z przedszkolakami w szkole i bibliotece

W  środę, w ramach przygotowań do Wielkiej Ligi Czytelników, odwiedziliśmy „O” – grupę sześciolatków prowadzoną przez Panią Natalię. Po rozmowie na temat przyjaciół i wysłuchaniu magicznej opowieści o radości wspólnego patrzenia na świat, który dzięki bliskiej osobie nabiera kolorów – „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej, dzieci przygotowały scenki prezentujące powitanie bohaterów. Wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem.

W piątek zawitały do biblioteki  czterolatki z grupy „Tygryski ” z miejscowego przedszkola wraz z opiekunkami: Pani Magdą i Panią Małgosią.
„Pociąg” zawiózł czterolatki do poszczególnych regałów. Okazało się, że tutaj znajdują się nie tylko książki dla dzieci i dorosłych, ale też miejsce na komputery oraz miejsce do odrabiania lekcji czy spokojnego czytania. Pani Danka przeczytała dzieciom wiersz „Smutna książeczka”, która pomógł zrozumieć, jak ważne jest szanowanie książek. Najciekawsze były zabawy w zagadki i przyrządzanie magicznego eliksiru, przy których pomagała labradorka Karmen, przygotowująca się do roli psa terapeutycznego. Pani Kamila, właścicielka zdolnego szczeniaka, zademonstrowała jego umiejętności. Dla niego też dzieci utworzyły szpaler na pożegnanie. Na zakończenie wspaniałe przedszkolaki otrzymały słodki upominek i obiecały, że wrócą z rodzicami po ciekawe książki.