Dzisiaj jest: 22 października 2020

Ogólnopolska Akcja „Mała książka – wielki człowiek” w naszej bibliotece!

Dzisiaj, w OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNIEGO CZYTANIA, mamy dla Państwa niespodziankę.
Od 29 września 2020 r. na dzieci w wieku od 3 do 6 lat będzie czekał w Gminnej Bibliotece Publicznej wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza. Właśnie pierwsza mała czytelniczka ją odebrała, co ukazuje zdjęcie. Jej rodzice na pewno dzisiaj poczytają jej o tygryskach, sroczce, liskach i innych lubianych stworzeniach.

5 Oliwia Orlikowska

Drogi Czytelniku,zapisz swojego przedszkolaka do biblioteki, a w prezencie otrzyma Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start- kartę, książkę, a dla 30 pierwszych zapisanych jest także kostka do gry rozwijająca wyobraźnię i umiejętność opowiadania! Zapraszamy również dzieci z roczników 2014-2017, które mają już założoną kartę biblioteczną- również wyjdą od nas z prezentami.

3 wyprawka

Kampania została zorganizowana przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W wyprawce dzieci znajdą pięknie wydaną książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – ta broszura przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców.
Serdecznie zapraszamy!