Dzisiaj jest: 21 lutego 2019

Marlena Popławska-Marek w Dziemianach

Biblioteka Publiczna w Dziemianach zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Marleną Popławską-Marek, które odbyło się 11.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Dziemianach. Wzięli w nim udział uczniowie kl. I – III wraz z opiekunami. Autorka książek pt. „Wyprawa na maksa” i  „Mandaryna Grażynka” barwnie i dowcipnie opowiadała o dziejach powstawania książek. Jak przyznała pretekstem do ich napisania była praca z dziećmi jako nauczycielka języka polskiego w szkole na Majorce. Prezentacja książki pt. Wyprawa na maksa wypadła znakomicie, dzieci razem z autorką opisywały relacje jakie zdarzają się między rodzeństwem. Uczniowie mogli się również zapoznać z fragmentami książki Wyprawy na maksa. Bohater książki to trzynastoletni sympatyczny i ciekawy świata chłopiec, który kocha geografię i dalekie podróże. Pani Marlena wyjawiła nam, że już niedługo pojawi się kontynuacja niezwykłych przygód Maksa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chwilami trudno było zapanować nad ich ciekawością i żywiołowością pytań. Padło ich mnóstwo. Uczniów interesowało niemal wszystko: skąd autorka czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, jakie książki lubiła czytać w dzieciństwie, jaki lubi kolor, co lubi jeść, jakie ma marzenia, gdzie lubi podróżować, a nawet czy ma męża. Na koniec nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów. Jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarki ustawiła się długa kolejka. Dzieci prosiły autorkę o podpis na zakupionej podczas spotkania książce lub pamiątkowych zakładkach.

Serdeczne podziękowania dla dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dziemianach oraz pracownika biblioteki – Pani Anety Słomińskiej za pomoc w realizacji imprezy.

20171211_101852 20171211_105043 20171211_111550 20171211_110441